Medlemstal - Stemmetal/Delegerede 2023

 

Ved alle afstemninger på repræsentantskabsmødet har hver klub en grundstemme.

Herudover har:

Klubber fra og med 15 og til og med 29 medlemmer, yderligere en stemme

Klubber fra og med 30 og til og med 49 medlemmer, yderligere to stemme

Klubber fra og med 50 og til og med 99 medlemmer, yderligere tre stemmer

Klubber fra og med 100 og til og med 199 medlemmer, yderligere fire stemmer

Klubber fra og med 200 medlemmer, yderligere fem stemmer

 

 








Klub

Medlemstal

 

Stemmetal/delegerede

Amager P96

117

 

5

Assens Petanque Klub

38

 

3

Ballerup Petanque Klub

32

 

3

Boldklubben Fremad Valby

12

 

1

Brabrand Idrætsforening, Petanque

63

 

4

Bøgeskov Petanqueklub Bjerringbro

25

 

2

Frederiksberg Idræts-Forening

105

 

5

Føvling

34

 

3

Gentofte Petanque Club

42

 

3

Glostrup Petanque IF 32

27

 

2

Gribskov Petanque

33

 

3

Helsingør Petanque Klub

22

 

2

Herrup Bjergby Fællesforening

40

 

3

Hornbæk Petanque

77

 

4

Horsens Petanque Klub

44

 

3

Hvidovre Petanque Klub

91

 

4

Hvirring Petanque Club

41

 

3

Højbjerg Petanque Klub

22

 

2

I.F.Å. Le Petit Petanque

17

 

2

Jonstrup Petanque Klub

76

 

4

Kalundborg Petanque Klub

41

 

3

Karlslunde I.F., Petanque

259

 

6

Kliken Petanque

40

 

3

Kolding Petanque Klub

27

 

2

Korsør Petanqueklub

17

 

2

Københavns Petanque Klub

74

 

4

Køge Petanque Klub

14

 

1

Ledøje Petanque Club

79

 

4

Lynge-Uggeløse IF, petanque

25

 

2

Læborg Gymnastik- & Ungdomsforening

31

 

3

Midtfyns Petanqueklub

55

 

4

Nordfalster Petanque Club

56

 

4

Nykøbing Falster Petanque Klub

16

 

2

Odense Petanque Klub 87

62

 

4

Petanque 2013 Næstved

21

 

2

Petanque 2K10

56

 

4

Petanque Holbæk

63

 

4

Petanqueklubben Nordjylland\Karolinelund

22

 

2

Poulsker Idrætsforening

13

 

1

Roskilde Sports Petanque Club

65

 

4

Rødovre Petanque Klub

45

 

3

Sallingsund Petanque Club

14

 

1

Slagelse Petanque Club

10

 

1

Slangerup Petanque Club

49

 

3

Starmasters Danmark

86

 

4

StarPetanque Danmark

44

 

3

Stensved Ifs Venner Petanque

22

 

2

Stokkemarke Petanque

31

 

3

Sydmors If

29

 

2

Søborg Petanque Klub

37

 

3

Tappernøje Petanque

34

 

3

Team Vestsjælland Petanque

41

 

3

Torslunde - Ishøj Idrætsforening

52

 

4

TP Herfølge

44

 

3

Troldens Petanque

45

 

3

Tune IF 1924

9

 

1

Tølløse Pétanqueklub

50

 

4

Ugerløse Idrætsforening

16

 

2

Vallensbæk Idrætsforening, Petanque

41

 

3

Vennernes Petanque Klub

26

 

2

Vestfyns Petanque Klub

21

 

2

Viking Petanque

47

 

3

ØBRO 2100

17

 

2

Aakirkeby Idrætsforening af 1927

36

 

3