Vi har hermed fornøjelsen at invitere til dette års Sommerlandsturnering,
For hold der ligger i DK- serien eller i Divisionerne skal ikke tilmelde sig, de skal blot betale inden
Torsdag d. 12. marts 2020 via
betalingssystemet
Skulle en klub, være vidende om, at de skal spille i DK-serie eller i en af Divisionerne, men at de er forhindret i at kunne spille i 2020, skal de skrive en mail til Turneringsudvalget (tu@petanque.dk), inden den 1. marts 2020.
For at deltage i Regionalserien, skal et hold tilmelde sig senest
torsdag d. 12. marts 2020 kl. 23.59 via Dansk Petanque Forbunds
betalingssystem
For klubber der spiller i Regionalserien 2020 er følgende gældende:
1. Der spilles med 7-mandshold.
2. Kampe i Regional rækken startes på 0 - 0.
På holdskemaet noteres start og sluttidspunkter.
BEMÆRK!: Alle spillere på holdet skal have en licens. (Licens købes til 0,- kr. af klubbens licensbestiller i portalen)
Der spilles i år på følgende datoer:
1. runde: lørdag d. 25. april
2. runde: lørdag d. 13. juni
3. runde: lørdag d. 22. august
4. runde: Slutspil for Elite-, 1.og 2. divisioner, lørdag d. 12. september og søndag d. 13. september.
4. runde: Slutspil for Danmarks- og Regionalserie, lørdag d. 19. september og søndag d. 20. september
MVH
Turneringsudvalget
Oversigt Divisioner og DK-serie Alfabetisk:
Elitedivisionen |
|
1. division |
|
2. division |
|
DK |
Brabrand 1 |
|
Føvling 1 |
|
Brabrand 2 |
|
Brabrand 4 (3) |
Bøgeskov 1 |
|
Hedebo 2 |
|
Bøgeskov 2 |
|
Føvling 2 |
Hedebo 1 |
|
Hornbæk 1 |
|
FIF 1 |
|
Hedebo 3 |
Holbæk 1 |
|
Hvidovre 2 |
|
Gribskov 1 |
|
Hedebo 4 |
Hvidovre 1 |
|
Lynge 1 |
|
Horsens 1 |
|
Helsingør 1 |
KPK 1 |
|
Starmasters 1 |
|
Jonstrup 1 |
|
Herrup 1 |
Odense 1 |
|
Starpetanque 1 |
|
Korsør 1 |
|
Holbæk 2 |
Team VP 1 |
|
Tappernøje 1 |
|
KPK 2 |
|
Holbæk 3 |
|
|
|
|
Læborg 1 |
|
Hornbæk 2 |
|
|
|
|
Nordfalster 1 |
|
Horsens 2 |
|
|
|
|
Nordjylland 1 |
|
Hvirring 1 |
|
|
|
|
Starmasters 2 |
|
Kalundborg 1 |
|
|
|
|
Stokkemarke 1 |
|
Kliken 1 |
|
|
|
|
Søborg 1 |
|
KPK 3 |
|
|
|
|
Torslunde 1 |
|
Le Petit 1 |
|
|
|
|
Vestfyn 1 |
|
Ledøje 1 |
|
|
|
|
|
|
Lynge 2 |
|
|
|
|
|
|
Næstved 1 |
|
|
|
|
|
|
Odense 2 |
|
|
|
|
|
|
PIF Petanque 1 |
|
|
|
|
|
|
Rødovre 1 |
|
|
|
|
|
|
Starmasters 3 |
|
|
|
|
|
|
Starpetanque 2 |
|
|
|
|
|
|
Tappernøje 2 |
|
|
|
|
|
|
Tappernøje 3 |
|
|
|
|
|
|
Team VP 2 |
|
|
|
|
|
|
TP Herfølge 1 |
|
|
|
|
|
|
Troldens 1 |
|
|
|
|
|
|
Vennernes 1 |
|
|
|
|
|
|
Vennernes 2 |
|
|
|
|
|
|
Viking 1 |
|
|
|
|
|
|
Aakirkeby 1 |