DM i triple - åben række - 32 hold - 5. juli i Ballerup - Officielt DIF-mesterskab
1. Jacob Erlandsen/Anders Erlandsen - Hvidovre/Dennis Steffensen - Bøgeskov
2. Jonas Kristensen - Bøgeskov/Lars Slot - Nykøbing F/Dennis Nielsen - Hedebo
3. Mikael B. Laursen/Kasper Miller/Brian Schildt Laursen - Hvidovre |
DM i triple for kvinder - 15 hold
1. Thea Fihl - Bøgeskov/Doris Erlandsen - Hvidovre/Rikke Deutschbein - Kr. Såby
2. Susanne Berthelsen - Kr. Såby/Michelle Mikkelsen - Tappernøje/Lotte Büchert - København
3. Betina Olsen - Bøgeskov/Gitte Agerskov - Odense/Mette Ellekær - Hvidovre |
DM i triple for juniorer - 5 hold
1. Dennis Moestrup - Troldens/Kevan Pedersen - Hasselgrisen/Marcus Presutti - Jonstrup
2. Rune Risgaard - Åstrup/Benjamin Chortzen - Nykøbing F/Mette Wagner - Nordfalster
3. Camilla Nielsen - Bøgeskov/Johanne Büchert - København/Daniel Presutti - Jonstrup |
DM i triple for yngre juniorer - 1 hold
1. Julius Büchert/Rasmus Toft - Starmasters/Laurits Petersen - Horsens
DM i triple for veteraner - 16 hold
1. Inge Ammitzbøll/Mogens Kristensen/Søren Ammitzbøll - Jonstrup
2. Lars Juul/Franco Peirano/Knud Erik Dalsgaard - Frederiksberg
3. Erik Frederiksen/Thorsten Johnsen/Glenn Bernstein - Hedebo
|
DM i double - åben række - 4. juli i Ballerup - 58 hold
1. Emil Petersen - Nykøbing F/Dennis Steffensen - Bøgeskov
2. Kasper Miller/Rolf Pedersen - Hvidovre
3. Jacob Erlandsen - Hvidovre/Peter Ellekær - Bøgeskov |
DM i double for kvinder - 28 hold
1. Tanja Gromada - Tappernøje/Camilla Svensson - Kr. Såby
2. Maria Sonasson/Pia Svendsen - Starmasters DK
3. Rikke Deutschbein - Kr. Såby/Michelle Mikkelsen - Tappernøje |
DM i double for juniorer - 6 hold
1. Malou Lyng Larsen - Tributor/Marcus Presutti - Jonstrup
2. Rune Risgaard - Åstrup/Christian Hansen - Hvidovre
3. Kevan Pedersen - Hasselgrisen/Camilla Nielsen - Bøgeskov |
DM i double for yngre juniorer - 2 hold
1. Sofie Lindberg Olsen - Hasselgrisen/Laurits Petersen - Horsens
2. Rasmus Toft/Julius Büchert - Starmasters DK |
DM i double for veteraner - 20 hold
1. Franco Peirano/Knud Erik Dalsgaard - Frederiksberg
2. Erik Frederiksen/Glenn Bernstein - Hedebo
3. Mogens Mærsk Jensen/Lars Juul - Frederiksberg
|
|
DM i mix-double åben - 3. juli i Ballerup - 61 hold
1. Maria Saxild-Hansen/Morten Per Laursen - Hedebo
2. Doris Erlandsen/Anders Erlandsen - Hvidovre/Nykøbing F
3. Betina Olsen/Dennis Steffensen - Bøgeskov |
DM i mix-double for juniorer - 4 hold
1. Malou Lyng Larsen - Tributor/Marcus Presutti - Jonstrup
2. Johanne Büchert - København/Daniel Presutti - Jonstrup
3. Sasha Donkild - Hedebo/Benjamin Chortzen - Nykøbing F
DM i mix-double for yngre juniorer - ikke afviklet
DM i mix-double for veteraner - 20 hold
1. Laila Fihl/Peder Fihl - Hvidovre
2. Ruth Madsen/Glenn Bernstein - Hedebo
3. Elsebeth Kehlskov/Kjeld Lunau-Christensen - Hedebo
|
DM i single - åben række - 2. juli i Ballerup - 45 spillere
1. Dennis Steffensen - Bøgeskov
2. Kasper Bak Laursen - Bøgeskov
3. Johannes Christensen - Korsør |
DM i single for kvinder - 23 spillere
1. Anni H. Kristensen - Bøgeskov
2. Line Mie Hjorth - Høng
3. Lillan Buch - Tributor |
DM i single for juniorer - 12 spillere
1. Daniel Presutti - Jonstrup
2. Kevan Pedersen - Hasselgrisen
3. Mette Wagner - Nordfalster |
DM i single for yngre juniorer - 4 spillere
1. Camilla Nielsen - Bøgeskov
2. Julius Büchert - Starmasters DK
3. Malou Lyng Larsen - Tributor
DM i single for veteraner - 24 spillere
1. Mogens Mærsk Jensen - FIF
2. Torben Vous - Beder-Malling
3. Erik Erlandsen - Hvidovre
|